"Jakby zataczał się od ściany do ściany". Michalkiewicz o Kukiz'15
– Jeśli Kukiz'15 trwa na scenie politycznej, to raczej siłą inercji dopóki nie wygasną mandaty poselskie – mówił Michalkiewicz w komentarzu zamieszczonym na swoim profilu na platformie You Tube.
Redaktor sceptycznie odniósł się też do pomysłów koalicji między Kukiz'15 a PSL-em, którą to partię określił, jako formację "najsystemowszą na całej scenie politycznej".
Michalkiewicz przyznaje, że ruch Kukiz'15 wystartował jako ruch antysystemowy, ale już w 2015 można było dostrzec, że formacja nie posiada klarownego programu politycznego.
– [Mówiłem w 2015 r. - red.] że jeżeli na falę ansysytemowości nałożyć jakiś sensowny program, to Kukiz'15 może być zjawiskiem trwałym, a nawet pożytecznym. Po czterech latach można powiedzieć, że mu się nie udało, żadnego programu politycznego nie przedstawił, trochę sprawiał wrażenie, jakby zataczał się od ściany do ściany – ocenił Michalkiewicz.